Diamenty & Brylanty | Dostawa w 24h
USD | PLN | EUR        

Aktualności

Diamentowy jubileusz królowej Elżbiety II

2012-04-26
Brytyjskie klejnoty koronne zaprezentowano w zamku Tower w Londynie na wystawie "Królowa Elżbieta - 60 lat na brytyjskim tronie". Wystawiono między innymi koronę królowej Marii, zawierającą dwa oszlifowane diamenty wycięte z Cullinan Blue Diamond, pierścień koronacyjny królowej Wiktorii oraz kolorowe diamenty pochodzące z prywatnej kolekcji królowej Elżbiety.

Jedną z największych atrakcji jest Broszka Williamson, która zawiera jeden z najbardziej doskonałych różowych diamentów jaki wydobyto do tej pory. Diament ten odkryty przez JT Williamsona, geologa kanadyjskiego, został przywieziony do Londynu jako nieoszlifowany kamień w 1947 roku, kiedy Elżbieta była jeszcze księżniczką i przeznaczony został na jej prezent ślubny. Następnie po oszlifowaniu w 1953 roku przez Cartier'a osadzono go w centrum broszki w kształcie żonkila.

Diament Koh-I-Noor w koronie.
Ta gwiazda klejnotów koronnych została przekazana królowej Wiktorii w 1850 roku przez East India Company. W 1911 roku osadzono diament w koronie wykonanej na koronację królowej Marii, a w 1935 roku został przeniesiony do nowej korony wykonanej specjalnie na koronację Królowej Matki.

powiadom znajomych:zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.